Frontpanel Nordhem till Badkar Kungshamn
Rek. pris 2 750 kr
fr.2 172 kr
Se priset!
Välj variant

till Badkar Kungshamn
2 172 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Frontpanel som passar till Nordhems Badkar Kungshamn. Välj mellan materialtyp Nordurit® eller Standardakryl.
Varumärke
NordhemBeskrivning
Frontpanel som passar till Nordhems Badkar Kungshamn. Välj mellan materialtyp Nordurit® eller Standardakryl.
Nordurit
Nordurit förstärker badkarets ramverk och gör det mycket mer hållfast jämfört med ett vanligt akrylbadkar. Förutom att badkaret blir mer slitstarkt så bibehålls även vattentemperaturen betydligt längre då det fungerar som isolering. Idealiskt för inbyggnad, då badkaret flexar minimalt mot vad ett vanligt akrylbadkar gör. Har 30 års konstruktionsgaranti.
Dokument
Recensioner
Jakob FVerifierad köpare
för 4 år sedanFrontpanelen passar mycket bra och är mycket lätt att ta av och sätta dit.
+ Perfekt
- Inga
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Längd | 1575 mm |
| Materialtyp | Norduritakryl, Sanitetsakryl |
| Material | Lucite Akryl |
| Produkttyp | Frontpanel |
| Höjd | 1180 mm |
| Serie | Kungshamn |
| Färg | Vit |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Form | Asymmetrisk |
| Vikt | 5, 8 kg |

