L-panel Nordhem till Badkar Kungshamn
Rek. pris 5 510 kr
4 408 kr
Se priset!

till Badkar Kungshamn
4 408 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
NordhemBeskrivning
L-panel i materialet Nordurit® som passar till Nordhems badkar Kungshamn.
Nordurit
Nordurit förstärker badkarets ramverk och gör det mycket mer hållfast jämfört med ett vanligt akrylbadkar. Förutom att badkaret blir mer slitstarkt så bibehålls även vattentemperaturen betydligt längre då det fungerar som isolering. Idealiskt för inbyggnad, då badkaret flexar minimalt mot vad ett vanligt akrylbadkar gör. Har 30 års konstruktionsgaranti.
Nordurit förstärker badkarets ramverk och gör det mycket mer hållfast jämfört med ett vanligt akrylbadkar. Förutom att badkaret blir mer slitstarkt så bibehålls även vattentemperaturen betydligt längre då det fungerar som isolering. Idealiskt för inbyggnad, då badkaret flexar minimalt mot vad ett vanligt akrylbadkar gör. Har 30 års konstruktionsgaranti.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Art.Nr. | PL1612NL |
| Längd | 1575 mm |
| Materialtyp | Norduritakryl |
| Material | Lucite Akryl |
| Produkttyp | L-Panel |
| Bredd | 1180 mm |
| Höjd | 540 mm |
| Serie | Kungshamn |
| Färg | Vit |
| Form | Asymmetrisk |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Vikt | 10 kg |
| RSK-nr | 7327184 |
| EAN-nr | 7340100022360 |


