Bubbelbadkar Westerbergs Motion SQLängd: 1500 mm, Paket: Executive 2.0, Utan blandare, front och gavel
53 670 kr
37 569 krSpara 30 %Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Längd:
1500 mm
Paket:
4. Executive 2.0

Motion SQ
Längd: 1500 mm, Paket: Executive 2.0, Utan blandare, front och gavel
37 569 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ett bubbelbadkar med rektangulär form som ger maximal massage på minsta yta. Karet tillverkat i bästa sanitets akryl och med Westerbergs Silent System för bästa komfort och en tyst badupplevelse. Välj mellan att köpa ett komplett kar med blandare, front och gavel eller bygg ditt eget kar genom att välja alla tillbehör.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Ett bubbelbadkar med rektangulär form som ger maximal massage på minsta yta. Karet tillverkat i bästa sanitets akryl och med Westerbergs Silent System för bästa komfort och en tyst badupplevelse. Välj mellan att köpa ett komplett kar med blandare, front och gavel eller bygg ditt eget kar genom att välja alla tillbehör.
Paket Comfort
- Startknapp med pulsfunktion
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Kombinerad belysning och ljusterapi
Paket Executive
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Underhållsvärme 1,5kW
- Kombinerad belysning och ljusterapi
- Elektronisk touchpanel
- Vattenrening
Paket Executive 2.0
- Elektronisk touchpanel
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Underhållsvärmare 1,5kW
- Kombinerad belysning och ljusterapi
- Bottensystem + booster
- Vattenrening
Det svenska originalet sedan 1982
I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
- Startknapp med pulsfunktion
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Kombinerad belysning och ljusterapi
Paket Executive
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Underhållsvärme 1,5kW
- Kombinerad belysning och ljusterapi
- Elektronisk touchpanel
- Vattenrening
Paket Executive 2.0
- Elektronisk touchpanel
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Underhållsvärmare 1,5kW
- Kombinerad belysning och ljusterapi
- Bottensystem + booster
- Vattenrening
Det svenska originalet sedan 1982 I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20082172-01 |
| Längd | 1500 mm |
| Paket | 4. Executive 2.0 |
| Material | Sanitetsakryl |
| Produkttyp | Bubbelbadkar |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 670 mm |
| Serie | Motion |
| Färg | Vit |
| Belysning | Ja |
| Blandare | Nej |
| IP-Klassning | IPX5 |
| Front och Gavel | Nej |
| Ryggmassage | Nej |
| Bottenventil | Nej |
| Rengöring | Ja, automatisk rengöring |
| Manöverpanel | Nej |
| Underhållsvärme | Ja 1,5 kW |
| Modell | Bygg ditt kar |
| Form | Rektangulär |
| Baddjup | 420 mm |
| Fotmassage | Nej |
| Ljusterapi | Ja |
| Effekt/prestanda | 3150 W |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Handdusch | Nej |
| Sidomassage | Nej |
| Volym | 0,23 l |
| Vikt | 100 kg |
| Baddjup | 420 cm |
| Spänning | 230 V |
| Placering | Mot Vägg |
| Bottenmassage | Nej |
| Radio | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Termostat | Nej |
| EAN-nr | 7392429041553 |
