Badkar Bathlife Balans VitLängd: 1500 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Balans Vit
Längd: 1500 mm

Beskrivning
Dokument
Recensioner
Stod att det fanns i lager och skulle skickas inom några dagar men det tog en månad att få hem. Dålig service av Bygghemma som inte kunde ge svar på när det faktiskt skulle skickas. Fint badkar men en självhäftande liten hylla från duschen ramlade ner i det och det blev ett stort märke direkt. Så inte speciellt tåligt tyvärr.
Fick vänta grymt länge och svårt med besked från kundtjänst
Prisvärt badkar, snygg design.
Bra enligt förväntan
Fint badkar i bra pris. En nackdel är att det är så lätt att det inte är stabil.
Lätt att installera då den inte väger så mycket Håller värmen bra
Köpte ett 1500mm vitt badkar, så nätt och fint, passade oss precis, prisvärt!
Mycket fint och prisvärt badkar.
Bra leverans, lätt installation
Jättesnyggt badkar. Lätt att installera.
Det har en form som tilltalar mig. Jag vill ha fristående badkar eftersom de är lätta att byta ut.
Snyggt och bekvämt badkar! Den rundade kortsidan gör badkaret väldigt bekvämt, det har också en fin glans och var lätt att få på plats eftersom materialet är så lätt. Inga problem att bära uppför trappan till övervåningen för två personer. Levererades väl inslagen och skyddad.
Superfint, känns lyxigt och ser stilrent ut. Funderade innan på om det skulle se ”billigt” ut med akryl, men det ser jättefint ut. Är så otroligt nöjd! Formen är tilltalande och storleken är perfekt. Räcker gott och väl för en person (inte heller nödvändigt att fylla upp helt). Lätt att göra rent.
Passar bra i vårat nya badrum
Stilrent och snyggt badkar som känns väldigt stadigt. Bra djup även för en vuxen på 180cm trots sin längd på 150cm. Saknar överrinningsskydd men på ett positivt sätt då man kan fylla upp det till max.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40790584 |
| Utförande | Fristående |
| Längd | 1500 mm |
| Material | Akryl |
| Typ | Fristående badkar |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 580 mm |
| Serie | Balans |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Ja |
| Bottenventil | Ja |
| Placering | Fristående |
| Form | Oval |
| Vikt | 42 kg |
| Volym | 230 l |
| Baddjup | 440 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| EAN-nr | 7330027157115 |




