Badkar Bathlife TryggLängd: 1700 mm
15 999 kr
Vald variant
Längd:
1700 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Trygg
Längd: 1700 mm
15 999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Badkar Bathlife Trygg med sina runda former har ett designspråk som passar in i de flesta badrum. Badkaret är utformat med likadana sidor, oavsett sida man väljer att ligga i karet så är lutning och design likadan. Materialet är 100% ren sanitetsakryl med dubbla lager förstärkt med glasfiber för extra stabilitet. Badkaret levereras med justerbara fötter som gör att det kan justeras oavsett fall i badrummet, avloppsslang samt en kromfärgad bottenventil.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Badkar Bathlife Trygg med sina runda former har ett designspråk som passar in i de flesta badrum. Badkaret är utformat med likadana sidor, oavsett sida man väljer att ligga i karet så är lutning och design likadan. Materialet är 100% ren sanitetsakryl med dubbla lager förstärkt med glasfiber för extra stabilitet. Badkaret levereras med justerbara fötter som gör att det kan justeras oavsett fall i badrummet, avloppsslang samt en kromfärgad bottenventil.
Komplettera ditt badkar med en blandare.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40910392 |
| Längd | 1700 mm |
| Material | Akryl |
| Typ | Fristående badkar |
| Bredd | 750 mm |
| Höjd | 580 mm |
| Serie | Trygg |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Bottenventil | Ja |
| Placering | Fristående |
| Form | Oval |
| Vikt | 50 kg |
| Volym | 240 l |
| Baddjup | 450 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| EAN-nr | 7330027159423 |


