Badkar Duravit Kanto
Rek. pris 26 506 kr
fr.18 640 kr
fr.18 554 krSänkt pris!
Välj variant

Kanto
18 554 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Duravit Kanto i sanitetsakryl kännetecknas av en flödande design med mjuka former i interiören, vilket ger en härlig sitt- och liggkomfort.
Varumärke
DuravitBeskrivning
Badkar Duravit Kanto i sanitetsakryl kännetecknas av en flödande design med mjuka former i interiören, vilket ger en härlig sitt- och liggkomfort.
Badkaret är utrustat med Push-open bottenventil gör det enkelt att öppna och stänga ventilen med en nedtryckning.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
| Art.Nr. | 700559000000000D |
| Längd | 1500, 1680 mm |
| Material | Sanitetsakryl |
| Typ | Fristående Badkar |
| Höjd | 465 mm |
| Djup | 750, 800 mm |
| Serie | Kanto |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Ja |
| Bottenventil | Ja |
| Garanti | 5 år |
| Placering | Fristående |
| Form | Rektangulär |
| Baddjup | 445 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 750, 800 kg |
| Volym | 233, 292 l |
