Badkar Gustavsberg 6368 Vitt
Rek. pris 19 365 kr
11 965 kr
Se priset!
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
handdukshängareKrom
722 kr
6368 Vitt
11 965 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Gustavsberg 6368 är ett klassiskt fristående badkar i emaljerad, titanlegerad stålplåt av högsta kvalitet. Den tidlösa designen med två sluttande huvudändor möjliggör bad för två personer samtidigt. Badkaret levereras med ställbara fötter (25 mm) i pressgjuten aluminium.
Badkaret levereras med:
- Avloppsrör (vitt)
- Bottenventil (pop-up)
- 4 st fötter
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret levereras med:
- Avloppsrör (vitt)
- Bottenventil (pop-up)
- 4 st fötter
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Varumärke
GustavsbergBeskrivning
Badkar Gustavsberg 6368 är ett klassiskt fristående badkar i emaljerad, titanlegerad stålplåt av högsta kvalitet. Den tidlösa designen med två sluttande huvudändor möjliggör bad för två personer samtidigt. Badkaret levereras med ställbara fötter (25 mm) i pressgjuten aluminium.
Badkaret levereras med:
- Avloppsrör (vitt)
- Bottenventil (pop-up)
- 4 st fötter
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret levereras med:
- Avloppsrör (vitt)
- Bottenventil (pop-up)
- 4 st fötter
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Gustavsberg |
| Art.Nr. | GB2063680101 |
| Längd | 1680 mm |
| Material | Stålplåt |
| Typ | Tassbadkar |
| Bredd | 730 mm |
| Höjd | 550 mm |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Bottenventil | Ja |
| Garanti | 2 år |
| Placering | Fristående |
| Form | Oval |
| Baddjup | 420 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 60 kg |
| Volym | 209 l |
| RSK-nr | 7320943 |
| EAN-nr | 4038565006768 |



