Badkar Villeroy & Boch Aveo New Generation FriståendeStenvit, Med Multiplex Trio
95 728 kr
Vald variant
Färg:
Stenvit
Modell:
Med Multiplex Trio
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Aveo New Generation Fristående
Stenvit, Med Multiplex Trio
95 728 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Villeroy & Boch Aveo New Generation Fristående är det optimala badkaret för ditt hem. Badkaret är en del av Villeroy & Boch populära serie Aveo New Generation.
Varumärke
Villeroy & BochBeskrivning
Badkar Villeroy & Boch Aveo New Generation Fristående är det optimala badkaret för ditt hem. Badkaret är en del av Villeroy & Boch populära serie Aveo New Generation.
Aveo New Generation
- Fristående med en modern design
- Monolitbadkar med ett sömlöst utseende
- Tillverkad med stötresistent, shockresistent och repfri Quaryl®
Aveo New Generation - En modern tolkning av naturlig estetik
Serien Aveo New Generation från Villeroy & Boch imponerar med vackra former och en kantlös design
- Kantlöst monolitbadkar
- Bekväm oval form
- Den flödande formen garanterar perfekt lutande komfort
Monolith – Badkar med panel
Utöver den iögonfallande effekten har Villeroy & Bochs monolitbadkar överfyllnadsskydd på sidan med praktiska fördelar: den vackra panelen gör den enkel att rengöra och ger en perfekt badupplevelse.
- Sömlös design
- Premiumdesign från Villeroy & Boch
- Väldigt enkel att rengöra
Quaryl® - Naturen fulländad.
Med Quaryl®, Villeroy & Boch erbjuder en blandning av robust kvarts och modern sanitetsakryl. Detta innovativa material är halkresistent och formbart, vilket bereder nya vägar för exklusiva designer.
- Ljudabsorberande effekt
- Lättrengjort, icke-poröst material
- Behagligt varm yta, värmeisolerande
- TÜV-testad, halkskyddande yta
- Högkvalitativt panelbeläggning
- Även resistent mot UV-ljus
- Fristående med en modern design
- Monolitbadkar med ett sömlöst utseende
- Tillverkad med stötresistent, shockresistent och repfri Quaryl®
Aveo New Generation - En modern tolkning av naturlig estetik
Serien Aveo New Generation från Villeroy & Boch imponerar med vackra former och en kantlös design
- Kantlöst monolitbadkar
- Bekväm oval form
- Den flödande formen garanterar perfekt lutande komfort
Monolith – Badkar med panel
Utöver den iögonfallande effekten har Villeroy & Bochs monolitbadkar överfyllnadsskydd på sidan med praktiska fördelar: den vackra panelen gör den enkel att rengöra och ger en perfekt badupplevelse.
- Sömlös design
- Premiumdesign från Villeroy & Boch
- Väldigt enkel att rengöra
Quaryl® - Naturen fulländad.
Med Quaryl®, Villeroy & Boch erbjuder en blandning av robust kvarts och modern sanitetsakryl. Detta innovativa material är halkresistent och formbart, vilket bereder nya vägar för exklusiva designer.
- Ljudabsorberande effekt
- Lättrengjort, icke-poröst material
- Behagligt varm yta, värmeisolerande
- TÜV-testad, halkskyddande yta
- Högkvalitativt panelbeläggning
- Även resistent mot UV-ljus
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Villeroy & Boch |
| Art.Nr. | UBQ194AVE9T1V-RW |
| Längd | 1900 mm |
| Material | Quaryl |
| Typ | Fristående badkar |
| Bredd | 950 mm |
| Höjd | 830 mm |
| Serie | Aveo New Generation |
| Färg | Stenvit |
| Modell | Med Multiplex Trio |
| Baddjup | 443 mm |
| Håldiameter | 52 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 97,9 kg |
| Volym | 320 l |
| Garanti | 2 år |
| Ben | Nej |
| Placering | Fristående |
| Profil | Krom |
| Form | Oval |
| EAN-nr | 4062373785997 |




