Badkar Westerbergs Bris
25 090 kr
17 563 krSpara 30 %Kampanj
golvblandareGolvblandare Westerbergs Forsa
12 060 kr
Bris
17 563 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Westerbergs Bris är ett gediget fristående badkar med spännande möten mellan strama linjer och böljande former – ett riktigt blickfång i ditt badrum. Det är tillverkat av gjuten sanitetsakryl, utan synliga skarvar och med dubbelsidiga väggar som säkerställer en god isolering så att vattnet håller värmen under längre tid.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Badkar Westerbergs Bris är ett gediget fristående badkar med spännande möten mellan strama linjer och böljande former – ett riktigt blickfång i ditt badrum. Det är tillverkat av gjuten sanitetsakryl, utan synliga skarvar och med dubbelsidiga väggar som säkerställer en god isolering så att vattnet håller värmen under längre tid.
Ett badkar förenar praktik med sinnlighet. Morgonens första och kvällen sista stopp får gärna bjuda på lugn och ro. Ett fristående badkar ger badrummet en helt unik karaktär. Westerbergs har allt från klassiska kar, till fristående badkar i högsta klass som visar upp det allra senaste inom badkarsdesign, material och ergonomi.
Blandare köps separat, finns att välja som tillval!
Blandare köps separat, finns att välja som tillval!
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20081035 |
| Längd | 1850 mm |
| Material | Sanitetsakryl |
| Typ | Badkar |
| Bredd | 900 mm |
| Höjd | 630 mm |
| Serie | Bris |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Bottenventil | Ja |
| Placering | Fristående |
| Baddjup | 380 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Antal Personer | 1 st |
| Volym | 285 l |
| EAN-nr | 7392429016735 |



