Sittbadkar Bathlife Ideal Fristående Vit
Topptestad

Ideal Fristående Vit

Beskrivning
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Jag kunde komma upp ur det, tack vare Sitsen.
Helt perfekt för mitt lilla badrum // mycket nöjd
Precis det badkar som jag letat efter (hade badkarsstol där jag bodde tidigare), men det fanns bara dusch dit jag flyttade nu, så det här karet var ett bra alternativ för mig. Är storväxt men det var inga problem, jag får plats. Dessutom är den ju inte så stor så dusch-draperiet fungerar att dra för kort/långsida. Enkel att installera om man är två om det.
Fint litet och behändigt
Ett perfekt och super snyggt badkar för det lilla badrummet
Jag är en petig man, och det mesta är petitesser som följer nedan. Är man bredaxlad måste man "skåla" ryggen för att få ner axlarna under vattenytan. Sittdelen kunde ha varit en decimeter längre, så man kunde sjunka ner på ett bra sätt. Som sagt var det där randnoteringar som inte är så mycket att fästa sig vid. Det som däremot är ordentligt irriterande är att man måste vara otroligt försiktig när man trycker på bottenpluggen, annars lossnar packningsringen, och man får gräva om kring för att få tag på packningen, vilket inte är optimalt efter ett rykande hett bad.
Jag var skeptisk till badkaret då jag var osäker på om jag verkligen skulle vilja ha ett sittbadkar. Dock blev jag motbevisad och jag älskar det! Jag är lång så jag får ändå inte plats raklång i ett , vad som anses vara, standard badkar och att få utrymmet i ett litet badrum att ha ett djupt badkar. Guld värt! Lite hög kant när man kliver i och ur men funkar även bra att duscha i det så därav mitt höga betyg.
Blev perfekt i mitt lilla badrum tack vare storleken, var lätt att installera och jag är supernöjd med badkaret!
Mycket snyggt och praktiskt badkar. Även i sin lilla storlek får man plats en vuxen och ett barn.
Bästa badkaret ever enligt både sönerna och mig. Stora pojken sitter på d djupa och lilla på sitsen. "Ligger" jag på d djupa blir hela långa jag blöt ända upp till halsen ändå får 5 åringen plats på sitsen så vi kan bada ihop.
Utmärkt produkt, snyggt, smidigt och rymligt. Prisvärt, rekommenderar starkt.
Kanonvackert badkar både utförandet och formen.
Med ett inte så stort badrum letade vi efter ett badkar på 130cm. Det vi valde var väldigt stilrent och hade fått fina kund recensioner. Det var smidigt att beställa och redan efter 3dgr levererades badkaret till dörren. Vi är jättenöjda med vårt köp på alla sätt och vis.
Snyggt, litet och skönt att sitta i.
Skön att sitta i trots sin ringa storlek. Plus att avloppventil och rörslang medföljer. Vi är nöjda!
Fantastiskt härligt med badkar som går att flytta och inte tar stor plats
Vi har ett litet badrum och hittade detta på er hemsida och passade perfekt, även en fin design gör inte saken sämre
Valde högsta betyg för jag är väldigt nöjd med badkaret. Perfekt för det lilla badrummet. Önskar jag hade skaffat den för länge sedan.
Jättenöjd med mitt badkar.
Har i många år längtat efter sittbadkar och är så nöjd ! Det har blivit en oas i mitt badrum och så skönt !
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40489455 |
| Längd | 1300 mm |
| Material | Akryl |
| Typ | Sittbadkar |
| Bredd | 650 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Serie | Ideal |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Bottenventil | Ja |
| Placering | Fristående |
| Form | Oval |
| Baddjup | 590 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Topptestad | Ja |
| Vikt | 34 kg |
| Volym | 240 l |
| EAN-nr | 7330027155821 |








