Badkar Bathlife Frisk
Rek. pris 16 299 kr
16 199 kr

Frisk
16 199 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Frisk från Bathlife är tillverkat av slitstark sanitetsakryl och som ska placeras med långsidan mot vägg. Badkarets baksida är helt slät utan öppning. Blandningen av raka och runda linjer ger badkaret ett modernt och stilrent uttryck. Produkten levereras komplett med bottenventil, justerbara fötter och avloppsslang.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Badkar Frisk från Bathlife är tillverkat av slitstark sanitetsakryl och som ska placeras med långsidan mot vägg. Badkarets baksida är helt slät utan öppning. Blandningen av raka och runda linjer ger badkaret ett modernt och stilrent uttryck. Produkten levereras komplett med bottenventil, justerbara fötter och avloppsslang.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Cecilia AVerifierad köpare
för 1 år sedanSnabb leverans, mycket bra produkt
DanielVerifierad köpare
för 1 år sedanPrecis som på bilden, bra material.
Mikael JVerifierad köpare
för 4 år sedanVäldigt nöjd med detta badkar :-)
+ Härligt djup, behagligt material
Näshultastugor Verifierad köpare
för 5 år sedanSnyggt och lättinstallerat
Andrea CVerifierad köpare
för 5 år sedanJättefint! Uppfyllde alla förväntningar!
Lies SVerifierad köpare
för 5 år sedanHelt ok som produkt!
Björn JVerifierad köpare
för 6 år sedanBilligt och snyggt
KushtrimVerifierad köpare
för 6 år sedanBra kvalité, snygg funkar kanon! Snabb leverans
Morten JVerifierad köpare
för 7 år sedanPerfekt badkar till ett mycket bra pris. Är mycket nöjd och kan varmt rekommendera detta badkar.
+ Bra pris, bra kvalitet
- När badkaret är tomt och man belastar framkanten vi istigning så kan det kännas lite som om det vill börja tippa
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40841599 |
| Längd | 1600 mm |
| Material | Akryl |
| Produkttyp | Badkar mot vägg |
| Bredd | 750 mm |
| Höjd | 580 mm |
| Serie | Frisk |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Ja |
| Baddjup | 450 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Mot Vägg |
| Form | Rektangulär |
| Vikt | 50 kg |
| Antal Personer | 1 st |
| Baddjup | 450 cm |
| EAN-nr | 7330027158211 |



