Badkar Westerbergs Ocean 160 R/L
fr.17 370 kr
fr.12 159 krSpara 30 %Kampanjtom 30/5
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Ocean 160 R/L
12 159 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Westerbergs Ocean 160 R/L
Ett lite större offsettbadkar med gott om utrymme för två personer och med dubbel ryggmassage. Köp till en modern slät front. För att förstärka upplevelsen ytterligare finns det en rad tillval att välja bland. Finns anpassat för höger och vänster placering.
Ett lite större offsettbadkar med gott om utrymme för två personer och med dubbel ryggmassage. Köp till en modern slät front. För att förstärka upplevelsen ytterligare finns det en rad tillval att välja bland. Finns anpassat för höger och vänster placering.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Badkar Westerbergs Ocean 160 R/L
Ett lite större offsettbadkar med gott om utrymme för två personer och med dubbel ryggmassage. Köp till en modern slät front. För att förstärka upplevelsen ytterligare finns det en rad tillval att välja bland. Finns anpassat för höger och vänster placering.
Ett lite större offsettbadkar med gott om utrymme för två personer och med dubbel ryggmassage. Köp till en modern slät front. För att förstärka upplevelsen ytterligare finns det en rad tillval att välja bland. Finns anpassat för höger och vänster placering.
Köp till front
Det svenska originalet sedan 1982
I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Utförande | Höger, Vänster |
| Längd | 1550 mm |
| Material | Akryl |
| Typ | Hörnbadkar |
| Bredd | 912 mm |
| Höjd | 645 mm |
| Serie | Ocean |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Nej |
| Placering | Hörn |
| Bottenventil | Ja |
| Volym | 259 l |
| Vikt | 50 kg |
| Baddjup | 410 mm |
| Form | Asymmetrisk |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |


