Badkar Alterna Basic Eco för InbyggnadLängd: 1500 mm
Rek. pris 5 349 kr
4 258 kr
Se priset!
Vald variant
Längd:
1500 mm

Basic Eco för Inbyggnad
Längd: 1500 mm
4 258 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Badkar Alterna Basic Eco är ett inbyggnadsbadkar i klassisk modell tillverkad i 2,5 mm emaljerad stålplåt. Plåten absorberar värmen från vattnet och på så sätt bibehålls vattentemperaturen längre och du behöver inte oroa dig för att vattnet ska kallna medan du tar ett bad. Badkaret, som levereras med benställning, tar inte upp statisk elektricitet, och drar därför inte till sig damm.
Varumärke
AlternaBeskrivning
Badkar Alterna Basic Eco är ett inbyggnadsbadkar i klassisk modell tillverkad i 2,5 mm emaljerad stålplåt. Plåten absorberar värmen från vattnet och på så sätt bibehålls vattentemperaturen längre och du behöver inte oroa dig för att vattnet ska kallna medan du tar ett bad. Badkaret, som levereras med benställning, tar inte upp statisk elektricitet, och drar därför inte till sig damm.
OBS! För inbyggnad, endast badkar och benställning.
Egenskaper
| Varumärke | Alterna |
| Art.Nr. | 7335724 |
| Längd | 1500 mm |
| Material | Emaljerad stålplåt |
| Typ | Badkar |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 410 mm |
| Serie | Eco |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Nej |
| Bottenventil | Nej |
| Placering | Inbyggnad |
| Form | Rektangulär |
| Volym | 152 l |
| Baddjup | 410 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| RSK-nr | 7335724 |
