Badkar Duravit Paiova InbyggnadLxB: 1800x1400 mm, Volym: 315 liter
Rek. pris 32 281 kr
21 699 kr
Se priset!
Vald variant
Längd:
1800 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Paiova Inbyggnad
LxB: 1800x1400 mm, Volym: 315 liter
21 699 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Badkar Duravit Paiova är ett inbyggnadsbadkar med en asymmetrisk form designat av EOOS. Det är tillverkat av slitstark sanitetsakryl. Badkaret levereras med bottenventilsats och benställning.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Varumärke
DuravitBeskrivning
Badkar Duravit Paiova är ett inbyggnadsbadkar med en asymmetrisk form designat av EOOS. Det är tillverkat av slitstark sanitetsakryl. Badkaret levereras med bottenventilsats och benställning.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
| Art.Nr. | 700228000000000K |
| Längd | 1800 mm |
| Material | Akryl |
| Typ | Inbyggnadsbadkar |
| Bredd | 1400 mm |
| Höjd | 460 mm |
| Serie | Paiova |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Garanti | 5 år |
| Installation | Tillval |
| Placering | Inbyggnad |
| Form | Asymmetrisk |
| Vikt | 47,2 kg |
| Volym | 315 l |
| Baddjup | 460 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Antal Personer | 1 st |




