Badkar Duravit StarckLxB: 1700x750 mm, Volym: 165 liter
Rek. pris 15 531 kr
10 570 kr
9 770 krSänkt pris!Spara 800 kr
Vald variant
Längd:
1700 mm
Bredd:
750 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Starck
LxB: 1700x750 mm, Volym: 165 liter
9 770 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Duravit Starck i sanitetsakryl för inkakling. Design by Philippe Starck. Badkaret levereras med bottenventilsats och benställning.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och ryggstöd.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och ryggstöd.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Varumärke
DuravitBeskrivning
Badkar Duravit Starck i sanitetsakryl för inkakling. Design by Philippe Starck. Badkaret levereras med bottenventilsats och benställning.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och ryggstöd.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och ryggstöd.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Måttuppgifter avseende höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar från 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och ryggstöd.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och ryggstöd.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
| Art.Nr. | 700346000000000K |
| Längd | 1700 mm |
| Bredd | 750 mm |
| Blandare | Nej |
| Material | Akryl |
| Form | Rektangulär |
| Antal Personer | 1 st |
| Placering | Inbyggnad |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Serie | Starck |
| Typ | Inbyggnadsbadkar |
| Garanti | 5 år |
| Volym | 165 l |
| Vikt | 31,2 kg |
| Baddjup | 460 mm |
| Höjd | 460 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |




