Badkar Kaldewei Cayono
fr.10 995 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Cayono
10 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Kaldewei Cayono är ett modernt inbyggnadsbadkar gjort för både dusch och bad. Badkaret har en bredare sargkant vid ena kortsidan som kan fungera som hylla och en rakare innerkant på samma sida som bottenventilen för större duschutrymme. Badkaret är tillverkat av emaljerad stålplåt. Det finns i olika storlekar.
Badkaret levereras med:
- Ställbara fötter
- Bottenventil i krom
- Vred till överfyllnadsskyddet i krom
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan front och gavel.
Badkar från Kaldewei har 30 års emaljgaranti.
Badkaret levereras med:
- Ställbara fötter
- Bottenventil i krom
- Vred till överfyllnadsskyddet i krom
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan front och gavel.
Badkar från Kaldewei har 30 års emaljgaranti.
Varumärke
KaldeweiBeskrivning
Badkar Kaldewei Cayono är ett modernt inbyggnadsbadkar gjort för både dusch och bad. Badkaret har en bredare sargkant vid ena kortsidan som kan fungera som hylla och en rakare innerkant på samma sida som bottenventilen för större duschutrymme. Badkaret är tillverkat av emaljerad stålplåt. Det finns i olika storlekar.
Badkaret levereras med:
- Ställbara fötter
- Bottenventil i krom
- Vred till överfyllnadsskyddet i krom
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan front och gavel.
Badkar från Kaldewei har 30 års emaljgaranti.
Badkaret levereras med:
- Ställbara fötter
- Bottenventil i krom
- Vred till överfyllnadsskyddet i krom
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan front och gavel.
Badkar från Kaldewei har 30 års emaljgaranti.
Det finns mycket man kan säga om Kaldeweis badkar - men det blir avsevärt mycket mer lyxigare i badrummet när man sätter in ett badkar.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Badkar Kaldewei Cayono ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.
Kaldewei Cayono är ett utomordentligt badkar för dig som både badar och duschar i badkaret.
Badkarets ena kortsida har en bred "hylla" till förvaring. I detta badkar badar du mycket bekvämt. Duschdelen, den sidan som bottenventilen är på har en nästintill rak kant så att du kan stå nära kanten vilket förenklar duschandet.
Badkaret är, som alla badkar från Kaldewei, tillverkad i 3.5 mm emaljerad stålplåt och kommer med 30 års emaljgaranti.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Badkar Kaldewei Cayono ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.
Kaldewei Cayono är ett utomordentligt badkar för dig som både badar och duschar i badkaret.
Badkarets ena kortsida har en bred "hylla" till förvaring. I detta badkar badar du mycket bekvämt. Duschdelen, den sidan som bottenventilen är på har en nästintill rak kant så att du kan stå nära kanten vilket förenklar duschandet.
Badkaret är, som alla badkar från Kaldewei, tillverkad i 3.5 mm emaljerad stålplåt och kommer med 30 års emaljgaranti.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kaldewei |
| Längd | 1500, 1600, 1700, 1800 mm |
| Material | Stålplåt |
| Typ | Inbyggnadsbadkar |
| Bredd | 700, 750, 800 mm |
| Serie | Cayono |
| Färg | Alpinvit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Nej |
| Placering | Inbyggnad |
| Bottenventil | Ja |
| Baddjup | 410 mm |
| Form | Rektangulär |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Antal Personer | 1 st |
| Justerbar | Höjd 528-543, Höjd 535-555, Höjd 537-559, Höjd 538-553, Höjd 543-563 mm |
| Volym | 126, 159, 177, 180 l |
| Vikt | 42, 45, 50, 56 kg |







