Inbyggnadsbadkar Gustavsberg 2580 Offset
fr.14 599 kr
fr.11 429 krFrån 21 %Kampanj13 tim kvar!
Välj variant

2580 Offset
11 429 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Gustavsberg 2580 är ett offsetbadkar för hörnplacering med hål för bräddavlopp. Badkaret är tillverkad i titanlegerad stålplåt av högsta kvalitet och måste kompletteras med fotsats och bräddavloppssystem, även ventilationsgaller kan köpas till om så önskas. Allt detta finns att köpa till separat som tillval. Inbyggnadsbadkaret Gustavsberg 2580 finns att köpa som vänster- och högerutförande.
Varumärke
GustavsbergBeskrivning
Gustavsberg 2580 är ett offsetbadkar för hörnplacering med hål för bräddavlopp. Badkaret är tillverkad i titanlegerad stålplåt av högsta kvalitet och måste kompletteras med fotsats och bräddavloppssystem, även ventilationsgaller kan köpas till om så önskas. Allt detta finns att köpa till separat som tillval. Inbyggnadsbadkaret Gustavsberg 2580 finns att köpa som vänster- och högerutförande.
Övrigt
Emaljerad stålplåt.
Med hål för bräddavlopp.
Ventilationsgaller som tillval.
Komplettera med fotsats och bräddavloppssystem.
Glazeplus som tillval för snabb och skonsam rengöring.
Stödhandtag och antihalkbehandlad botten som tillval för säkrare bad.
Sargmonterad blandare med fyllning via pip eller bräddavlopp som tillval.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen. Ta bort eventuella missfärgningar med Apotekets citron- eller vinsyra. Ta lite på en fuktig trasa, gnid på fläcken och skölj noga. Kalkfläckar tar du enkelt och skonsamt bort med hushållsättika. Gnid på ättikan med en fuktig trasa och skölj bort.
Emaljerad stålplåt.
Med hål för bräddavlopp.
Ventilationsgaller som tillval.
Komplettera med fotsats och bräddavloppssystem.
Glazeplus som tillval för snabb och skonsam rengöring.
Stödhandtag och antihalkbehandlad botten som tillval för säkrare bad.
Sargmonterad blandare med fyllning via pip eller bräddavlopp som tillval.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen. Ta bort eventuella missfärgningar med Apotekets citron- eller vinsyra. Ta lite på en fuktig trasa, gnid på fläcken och skölj noga. Kalkfläckar tar du enkelt och skonsamt bort med hushållsättika. Gnid på ättikan med en fuktig trasa och skölj bort.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Gustavsberg |
| Art.Nr. | GB2082580100G |
| Utförande | Höger, Vänster |
| Längd | 1570 mm |
| Material | Stålplåt |
| Typ | Inbyggnadsbadkar |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 560 mm |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Nej |
| Bottenventil | Nej |
| Garanti | 2 år |
| Placering | Inbyggnad |
| Form | Asymmetrisk |
| Baddjup | 420 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Antal Personer | 1 st |
