Badkar Comfornette MonacoMått Badkar: 1700x800 mm, Utförande: Höger, Utan Blandare
16 995 kr
13 596 krSpara 20 %Kampanjtom 30/4
Vald variant
Utförande:
Höger
Längd:
1700 mm
Blandare:
Utan Blandare
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
badkarskuddeBadkarskudde Comfornette Rak
316 kr
Monaco
Mått Badkar: 1700x800 mm, Utförande: Höger, Utan Blandare
13 596 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Comfornette Monaco är en av Comfornettes storsäljare och är ett elegant och rektangulärt badkar. Badkaret har en modern design kombinerat med hög komfort for maximal avslappning och njutning.
Varumärke
ComfornetteBeskrivning
Badkar Comfornette Monaco är en av Comfornettes storsäljare och är ett elegant och rektangulärt badkar. Badkaret har en modern design kombinerat med hög komfort for maximal avslappning och njutning.
Frontpanel, gavelpanel och bottenventil ingår som standard.
OBS! Vid köp av badkar utan blandare så borras inga hål för blandaren.
Vid köp av badkar med sargblandare så medföljer påfyllningssnäcka monterad på insidan av sargen längs långsidan.
Material
Badkaret är tillverkad i glasfiberförstärkt sanitetsakryl. Denna sanitetsakryl är 5 mm tjock och är homogent genomfärgad. Dessa speciellt utvalda material gör badkaret stabilt samt att det bibehåller vattnets värme. Då ytskikten är av genomfärgad sanitetsakryl kan det enkelt slipas/poleras vid behov.
Unikt avlopp med separat silkorg
Det skall vara enkelt och underhållsfritt. Först då uppskattas badet till fullo. Därför levereras badkaret med vårt unika avlopp med löstagbar sil. Då det är dags att rengöras lyfts pluppen/sil-korgen ur karet. Eventuellt skräp avlägsnas med enkelhet. Inga verktyg eller rengöringsmedel behöver användas.
OBS! Vid köp av badkar utan blandare så borras inga hål för blandaren.
Vid köp av badkar med sargblandare så medföljer påfyllningssnäcka monterad på insidan av sargen längs långsidan.
Material
Badkaret är tillverkad i glasfiberförstärkt sanitetsakryl. Denna sanitetsakryl är 5 mm tjock och är homogent genomfärgad. Dessa speciellt utvalda material gör badkaret stabilt samt att det bibehåller vattnets värme. Då ytskikten är av genomfärgad sanitetsakryl kan det enkelt slipas/poleras vid behov.
Unikt avlopp med separat silkorg
Det skall vara enkelt och underhållsfritt. Först då uppskattas badet till fullo. Därför levereras badkaret med vårt unika avlopp med löstagbar sil. Då det är dags att rengöras lyfts pluppen/sil-korgen ur karet. Eventuellt skräp avlägsnas med enkelhet. Inga verktyg eller rengöringsmedel behöver användas.
Egenskaper
| Varumärke | Comfornette |
| Art.Nr. | 8013-1700-H-U |
| Utförande | Höger |
| Längd | 1700 mm |
| Material | Sanitetsakryl |
| Typ | Badkar mot vägg |
| Bredd | 800 mm |
| Höjd | 610 mm |
| Serie | Monaco |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Front och Gavel |
| Storlek | 1700x800 |
| Blandare | Utan Blandare |
| Bottenventil | Ja |
| Placering | Mot Vägg |
| Form | Rektangulär |
| Baddjup | 470 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 2 st |
| Volym | 265 l |



