Badkar GemLook CDSB-11336
50 995 kr
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

CDSB-11336
50 995 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 12-14 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar GemLook CDSB-1136 är ett fristående kopparbadkar i exklusiv design. Detta ovala badkar har lite längre och lutade kortsidor med vackra detaljer för att du ska kunna ta ett välgörande och bekvämt bad. Badkaret är tillverkat av koppar med en antikkopparbehandlad yta. Små variationer i ytbehandling och mått (± 2 cm) kan förekomma.
Varumärke
GemLookBeskrivning
Badkar GemLook CDSB-1136 är ett fristående kopparbadkar i exklusiv design. Detta ovala badkar har lite längre och lutade kortsidor med vackra detaljer för att du ska kunna ta ett välgörande och bekvämt bad. Badkaret är tillverkat av koppar med en antikkopparbehandlad yta. Små variationer i ytbehandling och mått (± 2 cm) kan förekomma.
Badkaret är tillverkat av 99,9% ren koppar med ~1,6 mm tjock (16 gauge) kopparplåt. Den rena metallen gör att badkaret är 100% återvinningsbart, hygieniskt och hållbart.
GemLook är ett företag som tillverkar ursprungliga badrumsprodukter i naturmaterial, så som ren metall och vackra mineraler och bergarter, vilket ger ditt hem en effektfull inblick.
Komplettera med matchande badkarsblandare.
GemLook är ett företag som tillverkar ursprungliga badrumsprodukter i naturmaterial, så som ren metall och vackra mineraler och bergarter, vilket ger ditt hem en effektfull inblick.
Komplettera med matchande badkarsblandare.
Egenskaper
| Varumärke | GemLook |
| Art.Nr. | CDSB-1136 |
| Längd | 1720 mm |
| Material | Koppar |
| Typ | Fristående badkar |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 720 mm |
| Färg | Koppar |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Placering | Fristående |
| Form | Oval |
| Baddjup | 450 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Väggmonterad | Nej |
| Vikt | 48 kg |
| Volym | 260 l |
| EAN-nr | 4744670015389 |




