Badkar Westerbergs SaltL: 1470 mm - Utan överfyllnadsskydd
16 700 kr
11 690 krSpara 30 %Kampanjtom 30/5
Vald variant
Längd:
1470 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Salt
L: 1470 mm - Utan överfyllnadsskydd
11 690 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Westerbergs Salt är ett fristående badkar i spännande design. Detta rymliga badkar med lite bredare och djupare dimensioner är tillverkat av glasfiberförstärkt sanitetsakryl. Det är ett slitstarkt material som både håller värmen bra och är enkelt att rengöra. Om karet skulle skadas är det lätt att polera bort eventuella repor.
Badkaret levereras med avloppssats i krom.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Tänk på att inte utsätta ytan för syror, ammoniak eller kaustiksoda. För att rengöra och bibehålla glansen, använd Westerbergss Cleankit.
Badkaret levereras med avloppssats i krom.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Tänk på att inte utsätta ytan för syror, ammoniak eller kaustiksoda. För att rengöra och bibehålla glansen, använd Westerbergss Cleankit.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Badkar Westerbergs Salt är ett fristående badkar i spännande design. Detta rymliga badkar med lite bredare och djupare dimensioner är tillverkat av glasfiberförstärkt sanitetsakryl. Det är ett slitstarkt material som både håller värmen bra och är enkelt att rengöra. Om karet skulle skadas är det lätt att polera bort eventuella repor.
Badkaret levereras med avloppssats i krom.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Tänk på att inte utsätta ytan för syror, ammoniak eller kaustiksoda. För att rengöra och bibehålla glansen, använd Westerbergss Cleankit.
Badkaret levereras med avloppssats i krom.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Tänk på att inte utsätta ytan för syror, ammoniak eller kaustiksoda. För att rengöra och bibehålla glansen, använd Westerbergss Cleankit.
Westerbergs Salt är tillverkat i glasfiberförstärkt sanitetsakryl. Det är ett slitstarkt material som både håller värmen bra och är enkelt att rengöra. Om karet skulle skadas är det lätt att polera bort eventuella repor. Tänk på att inte utsätta ytan för syror, ammoniak eller kaustiksoda. För att rengöra och bibehålla glansen, använd Westerbergs Cleankit. Karet levereras med avloppssats i krom.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20081025 |
| Längd | 1470 mm |
| Material | Akryl |
| Typ | Fristående badkar |
| Bredd | 800 mm |
| Höjd | 600 mm |
| Serie | Salt |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Ja |
| Baddjup | 460 mm |
| Volym | 280 l |
| Vikt | 40 kg |
| Bottenventil | Ja |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Fristående |
| Form | Rektangulär |
| Antal Personer | 1 st |
| RSK-nr | 7335697 |
| EAN-nr | 7392429016728 |
