Badkar Westerbergs Sund
8 995 kr
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Sund
8 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Westerbergs Sund är ett lättplacerat, rektangulärt badkar i sanitetsakryl med räfflad botten, avtagbar front och gavel. Det levereras inklusive bottenventil, avloppsrör, rostfritt stativ och ställbara fötter. Komplettera med en badkarsblandare.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Badkar Westerbergs Sund är ett lättplacerat, rektangulärt badkar i sanitetsakryl med räfflad botten, avtagbar front och gavel. Det levereras inklusive bottenventil, avloppsrör, rostfritt stativ och ställbara fötter. Komplettera med en badkarsblandare.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20051020 |
| Längd | 1600 mm |
| Material | Sanitetsakryl |
| Produkttyp | Badkar |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 550 mm |
| Djup | 700 mm |
| Serie | Sund |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Baddjup | 410 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Fristående, Hörn, Mot Vägg |
| Form | Oval |
| Volym | 180 l |
| Vikt | 47 kg |
| Antal Personer | 1 st |
| Baddjup | 410 cm |
| RSK-nr | 7351419 |
| EAN-nr | 7333231000055 |
