Badkar Burlington BateauBadkarsfötter: Klassisk Svart
27 120 kr
23 594 krSpara 13 %Kampanjtom 31/5
Vald variant
Utförande:
Klassisk Svart
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Bateau
Badkarsfötter: Klassisk Svart
23 594 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Burlington Bateau är ett vackert och stilrent badkar i klassisk brittisk stil. När det kommer till badkarsfötter så väljer du själv ut vilka du tycker passar bäst.
Varumärke
BurlingtonBeskrivning
Badkar Burlington Bateau är ett vackert och stilrent badkar i klassisk brittisk stil. När det kommer till badkarsfötter så väljer du själv ut vilka du tycker passar bäst.
Rengöring
Varje gång efter användning ska badkaret sköljas med rent vatten eller vatten och flytande rengöringsmedel för att inte skada ytan. Detta bör ske snarast efter användning då badkarsytan fortfarande är varm. Därigenom kan olösliga tvål-, fett- och smutsavlagringar som annars skulle härda på ytan avlägsnas lättare. För att minska kalkavlagringar och behålla en glansig finish, torka badkaret med en mikrofiberduk. Med jämna mellanrum bör ventil och utloppsrör rensas från eventuella föroreningar.
Varje gång efter användning ska badkaret sköljas med rent vatten eller vatten och flytande rengöringsmedel för att inte skada ytan. Detta bör ske snarast efter användning då badkarsytan fortfarande är varm. Därigenom kan olösliga tvål-, fett- och smutsavlagringar som annars skulle härda på ytan avlägsnas lättare. För att minska kalkavlagringar och behålla en glansig finish, torka badkaret med en mikrofiberduk. Med jämna mellanrum bör ventil och utloppsrör rensas från eventuella föroreningar.
Egenskaper
| Varumärke | Burlington |
| Art.Nr. | T10F+E10BLA |
| Utförande | Klassisk Svart |
| Längd | 1640 mm |
| Typ | Tassbadkar |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 722 mm |
| Serie | Bateau |
| Färg | Vit/Svart |
| Blandare | Nej |
| Färg Tassar | Svart |
| Volym | 99 l |
| Placering | Fristående |
| Form | Oval |
| Garanti | 5 år |


