Spegel Vidi Atum Rund med LED-belysning

Atum Rund med LED-belysning

Beskrivning
Om Vidi
Vidi erbjuder stilrena och lyxiga badrumsspeglar, här finns något för alla. Speglar till badrum i olika färger, former och utförande. Badrumsspeglarna är utrustade med integrerad LED-belysning.
Installation
Installationen ska utföras av en behörig elektriker då badrumsspegeln kopplas på det fasta nätet.
Rengöring
För att rengöra så torka produkten med en mjuk och ren trasa efter användning. Fönsterputs går också bra att använda.
Dokument
Recensioner
Bra pris. Snygg design. Men ljuset ger mest en mysig känsla, duger inte riktigt till när man ska sminka sig eller stoppa i linser.
Snygg och känns som bra kvalitet. Välemballerad vid leverans. Bra uppsättning på vägg som möjliggör justering i sidled.
Snygg mycket nöjd. Ger bra ljus.
Snygg & prisvärd!
Så snygg och den lyser med vitt fint ljus!
SÅÅ JÄKLA NÖJD!!
För kallt ljus
Riktigt fin och snygg, dock är belysningen för stark och kall för att vara mysig, men riktigt bra för att spegla sig och snyggt är det!
Snygg rund spegel med bakomliggande LED-belysning. Frostad kant som även ger ljus framåt. Detta till halva priset mot vissa konkurrenter. Bra temperatur på LED'n. Välförpackad i trälåda, dock var INTE baksidan/frostningen klädd med skyddsplast. Vår var repad där men gick väck med en Weleda Active Scrub halvvägs till reklamationen... Enkel att montera med medföljande metallskena.
Jag tycker att spegel förgyller hela badrummet. Ljuset är behagligt och rummet blir större med spegeln.
Spegeln är jättefin! Passar bra i badrum.
Egenskaper
| Varumärke | Vidi |
| Art.Nr. | 7-690009V |
| Serie | Atum |
| Färg | Transparent |
| Bredd | 500, 600, 700, 800, 900, 1000, 1200 mm |
| Höjd | 500, 600, 700, 800, 900, 1000, 1200 mm |
| Djup | 40 mm |
| Belysning | Ja, LED |
| Eluttag | Nej |
| IP-Klassning | IP44 |
| Diameter | 500, 600, 700, 800, 900, 1000, 1200 mm |
| Vikt | 4, 5,1, 12,7, 2,88, 6,54, 7,94, 9,58 kg |
| Typ | Badrumsspegel |
| Energieffektivitet | F |
| Garanti | 2 år |
| Material | Spegelglas |
| Form | Rund |
| Spänning | 24 V |
| Dimbar | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ljustemperatur | 3000, 4000 K |
| Effekt | 10, 13, 16, 18, 20, 22, 27 W |




