Halvskåp Hafa Edge
fr.6 570 kr
Välj variant

Edge
6 570 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Halvskåp Hafa Edge är ett stilrent badrumsskåp med glashyllor. De invändiga glashyllorna kan justeras i höjd och har hyllbärare som fixerar dem i höjdled.
Varumärke
HafaBeskrivning
Halvskåp Hafa Edge är ett stilrent badrumsskåp med glashyllor. De invändiga glashyllorna kan justeras i höjd och har hyllbärare som fixerar dem i höjdled.
Skåpet levereras färdigmonterat och det är tillverkat av fukttrög MDF. Luckan kan monteras på höger eller vänster sida.
Detta högskåp finns att köpa med push-openfunktion där luckan öppnas med ett lätt tryck och därför inte kräver handtag, eller med mjukstängande lucka som kompletteras med handtag. Handtag och eluttag finns att köpa till.
Detta högskåp finns att köpa med push-openfunktion där luckan öppnas med ett lätt tryck och därför inte kräver handtag, eller med mjukstängande lucka som kompletteras med handtag. Handtag och eluttag finns att köpa till.
Dokument
Recensioner
J WVerifierad köpare
för 7 år sedanStilrent skåp, verkar stabilt. Gillar att överdelen är slät utan skarvar eller synliga skruvar vilket gör att skåpet även kan hängas lågt och man kan ställa saker ovanpå skåpet. Enkelt att montera och justera, sitter tight mot väggen. Luckan hade förborrade hål för handtaget (endast synligt på dörrens insida), för mig som har push-open känns det lite onödigt. Följer med klisterlappar som döljer alla hål och skruvar på insidan av skåpet. Även plastpluppar som döljer de hål som inte används för hyllplanen. Push-open-funktionen fungerar bra, enkelt att justera så att skåpdörren sitter snyggt.
+ Slät ovansida
+ Enkelt att montera och justera
+ Bra ”push-open”-funktion
- Förborrade hål i dörren som man behöver dölja med klisterlappar (om man inte monterar handtag vill säga)
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Serie | Edge |
| Färg | Antracitgrå, Vit |
| Bredd | 400 mm |
| Utförande | Mjukstängande, Push-Open |
| Höjd | 780 mm |
| Djup | 250 mm |
| Yta | Matt |
| Belysning | Nej |
| Lucka | Ja |
| Handtag | Nej |
| Eluttag | Nej |
| Stil | Modern |
| Produkttyp | Högskåp |
| Låda | Nej |
| Material | MDF |
| Garanti | 25 år |
| Mjukstängande | Ja |
