Spegelskåp Björbo Badrum Saga med BelysningStålblå, 882 mm
16 829 kr
14 305 krSpara 15 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Stålblå
Bredd:
882 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Saga med Belysning
Stålblå, 882 mm
14 305 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Spegelskåp Saga med Belysning från Björbo Badrum är ett stilrent spegelskåp med generös förvaring. Detta skåp har infälld LED-belysning i överkant och tvättställsbelysning i underkant. Skåpet har två eluttag (230V) inne i spegelskåpet som gör att du både kan ladda eltandborste och rakapparat samtidigt.
Varumärke
Björbo BadrumBeskrivning
Spegelskåp Saga med Belysning från Björbo Badrum är ett stilrent spegelskåp med generös förvaring. Detta skåp har infälld LED-belysning i överkant och tvättställsbelysning i underkant. Skåpet har två eluttag (230V) inne i spegelskåpet som gör att du både kan ladda eltandborste och rakapparat samtidigt.
Skåpets stomme är tillverkad av målad MDF med spegelglas. Komplettera spegelskåpet med knoppar och dimmerfunktion till LED-belysningen.
Serien Saga från Björbo Badrum för tankarna till svensk lantlig sommaridyll. Med sin traditionella elegans och sitt genuina hantverk ger Saga ditt badrum en gammaldags romantisk känsla.
Björbo Badrum är ett företag som tillverkar exklusiv, svensktillverkad badrumsinredning. Företaget grundades i Björbo i Dalarna för över 100 år sedan och de eleganta möblerna tillverkas fortfarande här. Hantverkskunnande och kvalitet är grunden på vilken företaget har utvecklat sin produktion.
Serien Saga från Björbo Badrum för tankarna till svensk lantlig sommaridyll. Med sin traditionella elegans och sitt genuina hantverk ger Saga ditt badrum en gammaldags romantisk känsla.
Björbo Badrum är ett företag som tillverkar exklusiv, svensktillverkad badrumsinredning. Företaget grundades i Björbo i Dalarna för över 100 år sedan och de eleganta möblerna tillverkas fortfarande här. Hantverkskunnande och kvalitet är grunden på vilken företaget har utvecklat sin produktion.
Dokument
Recensioner
Göran KVerifierad köpare
för 1 månad sedanVälbyggt fin finish
Göran NVerifierad köpare
för 3 månader sedanSuper nöjd,hög kvalitet!!
Egenskaper
| Varumärke | Björbo Badrum |
| Art.Nr. | SSS88 |
| Serie | Saga |
| Färg | Stålblå |
| Bredd | 882 mm |
| Höjd | 756 mm |
| Djup | 140 mm |
| Belysning | Ja, LED |
| Eluttag | Ja |
| IP-Klassning | IP44 |
| Produkttyp | Spegelskåp |
| Effekt/prestanda | 8 W |
| Antal Ljuskällor | 4 st |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Massivt Lövträ/MDF |
| Sockel | Nej |
| Dimbar | Nej |

