Spegelskåp Hafa Store LED-Profil
fr.4 898 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Store LED-Profil
4 898 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
HafaBeskrivning
Spegelskåp med funktionell belysning med infälld LED-profil eller LED-spots i varmvitt ljus.
Detta skåp har två spegeldörrar.
25 års garanti
Hafa erbjuder hela 25 års garanti på denna produkt mot fabrikations- och materialfel. Produkterna utvecklas i Sverige med högsta fokus på kvalitet och hållbarhet över tid så att du kan känna dig trygg i ditt val. Läs mer på https://www.hafa.se/kundservice/garanti
Skötselråd
För att din möbel ska hålla sig i gott skick länge är det viktigt att du tar hand om den. Hafas möbler är tillverkade i material som har god fuktbeständighet men ska ändå inte utsättas för vatten i stor utsträckning. Torka alltid bort vatten som hamnar på möbeln.
Rengöring av Hafas möbler sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt miljövänligt rengöringsmedel. Du ska undvika rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier (såsom skurpulver, hårspray, hårfärg, bleknings-, hårborttagnings- och nagellackborttagningsmedel etc.). Skulle något av ovanstående hamna på möbeln bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Undvik vassa verktyg i närheten av möbeln som kan skada ytskiktet.
25 års garanti
Hafa erbjuder hela 25 års garanti på denna produkt mot fabrikations- och materialfel. Produkterna utvecklas i Sverige med högsta fokus på kvalitet och hållbarhet över tid så att du kan känna dig trygg i ditt val. Läs mer på https://www.hafa.se/kundservice/garanti
Skötselråd
För att din möbel ska hålla sig i gott skick länge är det viktigt att du tar hand om den. Hafas möbler är tillverkade i material som har god fuktbeständighet men ska ändå inte utsättas för vatten i stor utsträckning. Torka alltid bort vatten som hamnar på möbeln.
Rengöring av Hafas möbler sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt miljövänligt rengöringsmedel. Du ska undvika rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier (såsom skurpulver, hårspray, hårfärg, bleknings-, hårborttagnings- och nagellackborttagningsmedel etc.). Skulle något av ovanstående hamna på möbeln bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Undvik vassa verktyg i närheten av möbeln som kan skada ytskiktet.
Dokument
Recensioner
MoniVerifierad köpare
för 1 år sedanSkåpet var ok men underbelysningen låg i en tunn oskyddad kartong bredvid. Uppsättningen inte perfekt.
+ Utrymme i Spegelskåp
- Inga handtag. Besparingar i o m att man Inte borrar hål för handtag längre. Fast den är så dyr.
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Serie | Store |
| Färg | Antracit, Grå, Vit Matt |
| Bredd | 600, 800, 1000 mm |
| Höjd | 730 mm |
| Djup | 240 mm |
| Belysning | Ja, LED-Profil |
| Eluttag | Ja |
| IP-Klassning | IP44 |
| Produkttyp | Spegelskåp |
| Spänning | 230 V |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | MDF |
| Garanti | 25 år |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Effekt/prestanda | 6, 9, 10 W |

