Tvättställsskåp Noro Neo med Tvättställ

Neo med Tvättställ

Beskrivning
Detta badrumsskåp finns i olika bredder och har två lådor med fullutdrag i Soft Close-funktion. Lådorna ger bra förvaring för handdukar och badrumsartiklar, samt kommer med två matchande lådinsatser. Neo levereras med medföljande handtag. Skåpet är färdigmonterat och har justerbara upphängningsbeslag för att underlätta monteringen. Kommoden är förberedd för både golv- och väggavlopp.
Skötselråd
För att din möbel ska hålla sig i gott skick länge är det viktigt att du tar hand om den. Noros möbler är tillverkade i material som har god fuktbeständighet men ska ändå inte utsättas för vatten i stor utsträckning. Torka alltid bort vatten som hamnar på möbeln. Rengöring sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt miljövänligt rengöringsmedel. Du ska undvika rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier (såsom skurpulver, hårspray, hårfärg, bleknings-, hårborttagnings- och nagellackborttagningsmedel etc.). Skulle något av ovanstående hamna på möbeln bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Undvik vassa verktyg i närheten av möbeln som kan skada ytskiktet.
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Serie | Neo |
| Färg | Ljus Ek, Valnöt, Vit |
| Bredd | 610, 810 mm |
| Höjd | 480 mm |
| Djup | 465 mm |
| Tvättställ | Ja |
| Material Tvättställ | Porslin |
| Färg Tvättställ | Vit |
| Yta | Matt |
| Placering Tvättställ | Centrerat |
| Handtag | Ja |
| Blandare | Nej |
| Eluttag | Nej |
| Produkttyp | Tvättställsskåp |
| Bottenventil | Nej |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Material | MDF |
| Antal lådor | 2 |
| Mjukstängande | Ja |
| Låda | Ja, Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 320400, 320401, 320402, 320405, 320406, 320407 |
