Tvättställsskåp Noro Vega med Tvättställ
fr.4 995 kr
fr.3 745 krSpara 25 %Kampanj
Välj variant

Vega med Tvättställ
3 745 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställsskåp Noro Vega är en modern möbel i ett praktiskt, lite mindre mått och med porslinstvättställ. De två lådorna med Soft Close skapar gott om förvaring för ett litet badrum och har integrerade grepp. Badrumsskåpet har en tålig lackerad yta och är dessutom förberett för vägg- och golvavlopp.
Varumärke
NoroBeskrivning
Tvättställsskåp Noro Vega är en modern möbel i ett praktiskt, lite mindre mått och med porslinstvättställ. De två lådorna med Soft Close skapar gott om förvaring för ett litet badrum och har integrerade grepp. Badrumsskåpet har en tålig lackerad yta och är dessutom förberett för vägg- och golvavlopp.
Komplettera med tvättställsblandare, bottenventil och avloppssats.
Rengöring
För att din möbel ska hålla sig i gott skick länge är det viktigt att du tar hand om den. Noros möbler är tillverkade i material som har god fuktbeständighet men ska ändå inte utsättas för vatten i stor utsträckning. Torka alltid bort vatten som hamnar på möbeln. Rengöring av våra möbler sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt miljövänligt rengöringsmedel. Du ska undvika rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier (såsom skurpulver, hårspray, hårfärg, bleknings-, hårborttagnings- och nagellackborttagningsmedel etc.). Skulle något av ovanstående hamna på möbeln bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Undvik vassa verktyg i närheten av möbeln som kan skada ytskiktet.
Rengöring
För att din möbel ska hålla sig i gott skick länge är det viktigt att du tar hand om den. Noros möbler är tillverkade i material som har god fuktbeständighet men ska ändå inte utsättas för vatten i stor utsträckning. Torka alltid bort vatten som hamnar på möbeln. Rengöring av våra möbler sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt miljövänligt rengöringsmedel. Du ska undvika rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier (såsom skurpulver, hårspray, hårfärg, bleknings-, hårborttagnings- och nagellackborttagningsmedel etc.). Skulle något av ovanstående hamna på möbeln bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Undvik vassa verktyg i närheten av möbeln som kan skada ytskiktet.
Recensioner
Kjell TVerifierad köpare
för 5 månader sedanFint. Verkar kvalitetsmässigt bra. Jättefin faner. Lådorna får tyvärr lite friktion så de glider inte igen lika lätt som dyrare märken, men det är smällar man får ta för det låga priset. + Positiv reaktion över att det är riktigt porslin så att det är riktigt lätt att putsa rent efter mascara och det glänser fint - länge. Mycket bättre än plast.
+ Kvaliteten och finishen på faner och porslin
- Dåligt glid på lådorna
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Serie | Vega |
| Färg | Ljus Ek, Valnöt, Vit |
| Bredd | 510 mm |
| Höjd | 570 mm |
| Djup | 395 mm |
| Tvättställ | Enkel |
| Material Tvättställ | Porslin |
| Färg Tvättställ | Vit |
| Placering Tvättställ | Centrerad |
| Belysning | Nej |
| Handtag | Integrerat |
| Blandare | Nej |
| Vikt | 14 kg |
| Produkttyp | Tvättställsskåp |
| Hål för Blandare | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Hängning | Justerbara upphängningsbeslag |
| Antal lådor | 2 |
| Material | MDF/Porslin |
| Standard | EN14688 |
| Mjukstängande | Ja |
| Ytbehandling | Lackerad, Melaminbelagd |
