Tvättställsskåp Westerbergs Hed 420 Vit
fr.2 790 kr
Välj variant

Hed 420 Vit
2 790 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställsskåp Westerbergs Hed 420 är en liten badrumsmöbel som passar bra till den lilla gästtoaletten. Trots det kompakta måttet är tvättstället mycket rymligt. Du kan välja skåp med mjukstängande lucka, eller skåp med två mjukstängande lådor, inuti skåpet finns ett flyttbart hyllplan. Enkel montering med väggskena och justerbara upphängningsbeslag. Förberett för golv- och väggavlopp.
OBS! Komplettera med handtag/knoppar, tvättställ, blandare och bottenventil, ingår ej men kan köpas som tillval. Rekommenderad avloppssats finns som tillbehör.
OBS! Komplettera med handtag/knoppar, tvättställ, blandare och bottenventil, ingår ej men kan köpas som tillval. Rekommenderad avloppssats finns som tillbehör.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Tvättställsskåp Westerbergs Hed 420 är en liten badrumsmöbel som passar bra till den lilla gästtoaletten. Trots det kompakta måttet är tvättstället mycket rymligt. Du kan välja skåp med mjukstängande lucka, eller skåp med två mjukstängande lådor, inuti skåpet finns ett flyttbart hyllplan. Enkel montering med väggskena och justerbara upphängningsbeslag. Förberett för golv- och väggavlopp.
OBS! Komplettera med handtag/knoppar, tvättställ, blandare och bottenventil, ingår ej men kan köpas som tillval. Rekommenderad avloppssats finns som tillbehör.
OBS! Komplettera med handtag/knoppar, tvättställ, blandare och bottenventil, ingår ej men kan köpas som tillval. Rekommenderad avloppssats finns som tillbehör.
Skötselråd
För att din möbel ska hålla sig i gott skick länge är det viktigt att du tar hand om den. Westerbergs möbler är tillverkade i material som har god fuktbeständighet men ska ändå inte utsättas för vatten i stor utsträckning. Torka alltid bort vatten som hamnar på möbeln.
Rengöring av Westerbergs möbler sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt miljövänligt rengöringsmedel. Du ska undvika rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier (såsom skurpulver, hårspray, hårfärg, bleknings-, hårborttagnings- och nagellackborttagningsmedel etc.). Skulle något av ovanstående hamna på möbeln bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Undvik vassa verktyg i närheten av möbeln som kan skada ytskiktet.
För att din möbel ska hålla sig i gott skick länge är det viktigt att du tar hand om den. Westerbergs möbler är tillverkade i material som har god fuktbeständighet men ska ändå inte utsättas för vatten i stor utsträckning. Torka alltid bort vatten som hamnar på möbeln.
Rengöring av Westerbergs möbler sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt miljövänligt rengöringsmedel. Du ska undvika rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier (såsom skurpulver, hårspray, hårfärg, bleknings-, hårborttagnings- och nagellackborttagningsmedel etc.). Skulle något av ovanstående hamna på möbeln bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Undvik vassa verktyg i närheten av möbeln som kan skada ytskiktet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Serie | Hed |
| Färg | Vit |
| Bredd | 410 mm |
| Utförande | Lucka, Lådor |
| Höjd | 500 mm |
| Djup | 310 mm |
| Tvättställ | Nej |
| Placering Tvättställ | Centrerad |
| Belysning | Nej |
| Lucka | Ja, Nej |
| Handtag | Nej |
| Blandare | Nej |
| Eluttag | Nej |
| Typ | Tvättställsskåp |
| Hål för Blandare | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Låda | Ja, Nej |
