Badlakan Svanefors Lea 1000x1500Offwhite
Rek. pris 649 kr
326 kr
Se priset!

Lea 1000x1500
Offwhite
326 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badlakan Lea är ett badlakan i mjuk frotté, vikten är 500g/m2. Vikten ger en indikation på hur tjock handduken är och hur bra den absorberar, en högre vikt är ofta bättre. Handduken är producerad i Turkiet och bra bomull med långa fibrer har använts vilket ger bra absorption, hög slitstyrka och en handduk som håller sig mjuk länge.
Varumärke
SvaneforsBeskrivning
Badlakan Lea är ett badlakan i mjuk frotté, vikten är 500g/m2. Vikten ger en indikation på hur tjock handduken är och hur bra den absorberar, en högre vikt är ofta bättre. Handduken är producerad i Turkiet och bra bomull med långa fibrer har använts vilket ger bra absorption, hög slitstyrka och en handduk som håller sig mjuk länge.
Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön. Mått 1000x1500, 100% Bomull.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
| Art.Nr. | 1267-33-002 |
| Färg | Offwhite |
| Bredd | 1000 mm |
| Höjd | 1500 mm |
| Djup | 0,1 mm |
| Vikt | 0,75 kg |
| Produkttyp | Badlakan |
| Material | Bomull |
| Serie | Lea |
| EAN-nr | 7332623410199 |
