Badrumsmatta Spirella Highland Mörkgrön60x90 cm, Grå
Rek. pris 1 162 kr
734 kr
729 krSänkt pris!
Vald variant
Färg:
Grå
Mått:
90x60 cm

Highland Mörkgrön
60x90 cm, Grå
729 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
SpirellaBeskrivning
Supermjuk badrumsmatta i microfiber 100 % polyester. Finns i flera storlekar och färger.
Maskintvätt 40 grader, tål torktumling på låg temperatur. Tål golvvärme, halkskyddad baksida. Alla mattor skall tvättas med kulörtvättmedel, gäller även vita mattor! Halkskyddad med naturlatex, bör ej läggas på nylagda pvc golv pga. risk för migration (missfärgning). Plastgolvet bör ha legat minst 6 månader.
Lugghöjd: 40mm
Lugghöjd: 40mm
Egenskaper
| Varumärke | Spirella |
| Art.Nr. | 10.13085 |
| Mått | 90x60 cm |
| Typ | Badrumsmatta |
| Material | Microfiber/Polyester |
| Bredd | 60 cm |
| Längd | 90 cm |
| Serie | Highland |
| Mönster | Enfärgad |
| Färg | Grå |
| Form | Rektangulär |
| EAN-nr | 7610583130853 |

