Badrumsmatta Spirella Highland Mörkgrön70x120 cm, Röd
Rek. pris 1 676 kr
1 140 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Röd
Mått (cm):
120x70

Highland Mörkgrön
70x120 cm, Röd
1 140 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
SpirellaBeskrivning
Supermjuk badrumsmatta i microfiber 100 % polyester. Finns i flera storlekar och färger.
Maskintvätt 40 grader, tål torktumling på låg temperatur. Tål golvvärme, halkskyddad baksida. Alla mattor skall tvättas med kulörtvättmedel, gäller även vita mattor! Halkskyddad med naturlatex, bör ej läggas på nylagda pvc golv pga. risk för migration (missfärgning). Plastgolvet bör ha legat minst 6 månader.
Lugghöjd: 40mm
Lugghöjd: 40mm
Egenskaper
| Varumärke | Spirella |
| Art.Nr. | 10.13074 |
| Mått | 120x70 cm |
| Färg | Röd |
| Bredd | 70 cm |
| Längd | 120 cm |
| Produkttyp | Badrumsmatta |
| Material | Microfiber/Polyester |
| Serie | Highland |
| Mönster | Enfärgad |
| Form | Rektangulär |
| EAN-nr | 7610583130747 |

