Badrumsmatta Spirella Highland Round
fr.499 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Highland Round
499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
SpirellaBeskrivning
Badrumsmatta Spirella Highland Round är en supermjuk badrumsmatta i microfiber 100 % polyester.
Maskintvätt 40 grader, tål torktumling på låg temperatur. Tål golvvärme, halkskyddad baksida. Alla mattor skall tvättas med kulörtvättmedel, gäller även vita mattor! Halkskyddad med naturlatex, bör ej läggas på nylagda pvc golv pga. risk för migration (missfärgning). Plastgolvet bör ha legat minst 6 månader.
Lugghöjd: 40mm
Lugghöjd: 40mm
Egenskaper
| Varumärke | Spirella |
| Mått | ø 60 cm |
| Material | Microfiber Polyester 100% |
| Mönster | Enfärgad |
| Serie | Highland |
| Form | Rund |
| Produkttyp | Badrumsmatta |
| Längd | 60 cm |
| Bredd | 60 cm |
| Färg | Beige, Grå, Grön, Ljusblå, Ljusrosa, Mörkgrön, Röd, Saffran, Svart, Vit |

