Frotté Borganäs of Sweden Basic 50x70 cmRosa
89 kr
Vald variant
Färg:
Rosa

Basic 50x70 cm
Rosa
89 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Borganäs of SwedenBeskrivning
Slät frotté från Borganäs of Sweden med snygga vävda bårder. Finns i olika färger.
Borganäs Basic frotté är en slät öglefrotté. Handduken har hängare på kortsidorna samt ett klassiskt mönster i form av vävda bårder nedtill. Basic frotté har god absorptionsförmåga.
Recensioner
Lena A DVerifierad köpare
för 7 år sedanMkt nöjd med produkten jag köpt.
Egenskaper
| Varumärke | Borganäs of Sweden |
| Art.Nr. | 1100303 |
| Färg | Rosa |
| Certifiering | OEKO-TEX, Certifikatnr: 12.HBD.07791 |
| Längd | 70 cm |
| Mått | 50x70 cm |
| Vikt | 0,17 kg |
| Bredd | 50 cm |
| Material | Bomull |
| Serie | Basic |
| Typ | Handduk |
| EAN-nr | 7340153303539 |


