Handduk Sorema New PlusAprikos, 50x30 cm
Rek. pris 81 kr
69 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Aprikos
Mått (cm):
50x30
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

New Plus frotté i högklassig 100% kammad bomull, (580 gr/m2). Frottén har utmärkt absorberande egenskaper. Färgerna bleks inte. Hängband ton i ton med handduken. Tillverkas i Portugal av Sorema som är världsledande inom tillverkning av textilier för badrum.
Varumärke
SoremaBeskrivning
New Plus frotté i högklassig 100% kammad bomull, (580 gr/m2). Frottén har utmärkt absorberande egenskaper. Färgerna bleks inte. Hängband ton i ton med handduken. Tillverkas i Portugal av Sorema som är världsledande inom tillverkning av textilier för badrum.
Maskintvätt 60 grader/Skontvätt, tål torktumling på låg temp.
Recensioner
Marika RVerifierad köpare
för 3 månader sedanfärgen stämde inte alls, den var mer blå än grön. Valde handduken pga fin färg men den stämde inte alls.
AnnikaVerifierad köpare
för 4 år sedanTycker att dessa handdukar är av bra kvalitet. Många fina färger att välja mellan.
+ Bra kvalitet
Egenskaper
| Varumärke | Sorema |
| Art.Nr. | 140807124191 |
| Färg | Aprikos |
| Produkttyp | Handduk |
| Längd | 50 mm |
| Mått | 50x30 cm |
| Bredd | 30 mm |
| Material | Bomull |
| Serie | New Plus |
| EAN-nr | 5602488334865 |



