Duschskrapa Blomus Vipo med Krok

Vipo med Krok

Beskrivning
Recensioner
Bra och smidig skrapa som gör sitt jobb!
Överraskande bra jämfört med den duschskrapa vi tidigare använde.
Bästa skrapan jag någonsin använt! Använder till duschväggar.
Bra produkt. Helt nöjd
Jag trodde inte att man kunde bli så glad av en duschskrapa, men döm av min förvåning hur bra den här duschskrapan är. Mina referenser är i och för sig rätt undermåliga; billigast möjliga skrapa från något lågprisvaruhus som i bästa fall kan göra lite ränder i en vattenpöl. Den här duschskrapan är verkligen sjukt bra. Den tar i princip bort allt vatten. Den är dessutom riktigt snygg och lagom stor (i alla fall för vår dusch, för andra duschar kan jag tänka mig att den skulle kunna vara lite större). Att den är tillverkad helt i silikon är bra av två anledningar; dels är den lätt att rengöra och dels slipper man repor på känsliga material (vissa duschskrapor har en metallkant, vilket riskerar att repa ex. kakel eller glasväggar).
Funkar perfekt o snygg detalj
Egenskaper
| Varumärke | blomus |
| Bredd | 250 mm |
| Färg | Brun, Grå, Magnet, Moonbeam, Satellite, Svart, Vit |
| Produkttyp | Duschskrapa |
| Material | Silikon |
| Serie | Vipo |
| Höjd | 200 mm |
| Djup | 25 mm |
