Handduksring Miller Badrum Bond Groove
fr.855 kr
Välj variant

Bond Groove
855 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Miller BadrumBeskrivning
Handduksring från Miller Badrum. Väggplattans diameter är 45 mm.
Serien Bond är försedd med “Full-fix" system som motverkar att beslagen vrider sig. Denna serie går att fästa med Miller Badrums lim/häftmassa och kräver då inga borrhål (lim/häftmassa ingår ej).
Miller Badrum är ett svenskt familjeföretag etablerat år 1903 med sina rötter i Bankeryd, Småland. Badrumsmöblerna monteras varsamt för hand i Bankerydsfabriken vilket garanterar hög kvalitet i både utförande och leverans. Miller Badrums har ett brett sortiment och stilmässigt finns allt från sekelskifte till det mest trendiga vad gäller design och innovativa materialval. Välj produkter från Miller som passar din stil bäst och njut av upp till 10 års garanti på möbler och tillbehör – The Miller Way.
Miller Badrum är ett svenskt familjeföretag etablerat år 1903 med sina rötter i Bankeryd, Småland. Badrumsmöblerna monteras varsamt för hand i Bankerydsfabriken vilket garanterar hög kvalitet i både utförande och leverans. Miller Badrums har ett brett sortiment och stilmässigt finns allt från sekelskifte till det mest trendiga vad gäller design och innovativa materialval. Välj produkter från Miller som passar din stil bäst och njut av upp till 10 års garanti på möbler och tillbehör – The Miller Way.
Egenskaper
| Varumärke | Miller Badrum |
| Art.Nr. | 8705C-1M |
| Bredd | 176 mm |
| Montering | Skruv/Lim |
| Färg | Borstad Mässing, Krom, Svart |
| Piputsprång | 195 mm |
| Djup | 56 mm |
| Serie | Bond Groove |
| Typ | Handduksring |

