Handduksstång Miller Badrum Bond Diamond EnkelBorstad Mässing, B: 494 mm
1 555 kr
Vald variant
Bredd:
494 mm
Färg:
Borstad Mässing

Bond Diamond Enkel
Borstad Mässing, B: 494 mm
1 555 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Miller BadrumBeskrivning
Handduksstång från Miller Badrum. Väggplattans diameter är 45 mm.
Serien Bond är försedd med “Full-fix" system som motverkar att beslagen vrider sig. Denna serie går att fästa med Miller Badrums lim/häftmassa och kräver då inga borrhål (lim/häftmassa ingår ej).
Miller Badrum är ett svenskt familjeföretag etablerat år 1903 med sina rötter i Bankeryd, Småland. Badrumsmöblerna monteras varsamt för hand i Bankerydsfabriken vilket garanterar hög kvalitet i både utförande och leverans. Miller Badrums har ett brett sortiment och stilmässigt finns allt från sekelskifte till det mest trendiga vad gäller design och innovativa materialval. Välj produkter från Miller som passar din stil bäst och njut av upp till 10 års garanti på möbler och tillbehör – The Miller Way.
Miller Badrum är ett svenskt familjeföretag etablerat år 1903 med sina rötter i Bankeryd, Småland. Badrumsmöblerna monteras varsamt för hand i Bankerydsfabriken vilket garanterar hög kvalitet i både utförande och leverans. Miller Badrums har ett brett sortiment och stilmässigt finns allt från sekelskifte till det mest trendiga vad gäller design och innovativa materialval. Välj produkter från Miller som passar din stil bäst och njut av upp till 10 års garanti på möbler och tillbehör – The Miller Way.
Egenskaper
| Varumärke | Miller Badrum |
| Art.Nr. | 8706MP1-2 |
| Bredd | 494 mm |
| Montering | Skruv/Lim |
| Färg | Borstad Mässing |
| Serie | Bond Diamond |
| Typ | Handduksstång |
| Piputsprång | 45 mm |
| Djup | 70 mm |
| EAN-nr | 7331437512303 |

