Handduksstång Pressalit Style Dubbel 610 mm
fr.618 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Style Dubbel 610 mm
618 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Elegant handduksstång ifrån Pressalit av stål med dold fästning. Finns i olika färger, samt som enkel och dubbel stång.
Varumärke
PressalitBeskrivning
Elegant handduksstång ifrån Pressalit av stål med dold fästning. Finns i olika färger, samt som enkel och dubbel stång.
Låt elegansen och din personliga stil skina igenom med Pressalit Style. De långa, eleganta och grafiska silhuetterna ger dig ett spännande uttryck i badrummet som inte bara är ett estetiskt lyft - utan visar även att du har fattat ett aktivt beslut om att låta extraordinär dansk design ingå i din heminredning.
Produkterna är enkla att montera med antingen medföljande skruvar eller med lim som kan köpas till.
Rengöring
Använd vanligt såpvatten. Du ska inte använda rengöringsmedel som innehåller klor eller slip- och etsmedel. Skölj av med rent vatten, och torka av med en mjuk trasa.
Produkterna är enkla att montera med antingen medföljande skruvar eller med lim som kan köpas till.
Rengöring
Använd vanligt såpvatten. Du ska inte använda rengöringsmedel som innehåller klor eller slip- och etsmedel. Skölj av med rent vatten, och torka av med en mjuk trasa.
Egenskaper
| Varumärke | Pressalit |
| Yta | Högblank, Matt |
| Bredd | 113 mm |
| Längd | 610 mm |
| Montering | Skruvas eller limmas |
| Färg | Borstad Mässing, Borstat Stål, Krom, Matt Svart |
| Typ | Handduksstång |
| Material | Rostfritt stål AISI 304/Zamak |
| Höjd | 24 mm |
| Vikt | 0,663 kg |
| Garanti | 2 år |
| Serie | Style |
