Handduksstång Pressalit Style Dubbel 610 mmMatt svart
730 kr
Se priset!
Vald variant
Yta:
Matt
Färg:
Matt Svart
limLim Pressalit Style
119 kr
Style Dubbel 610 mm
Matt svart
730 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Elegant handduksstång ifrån Pressalit av stål med dold fästning. Finns i olika färger, samt som enkel och dubbel stång.
Varumärke
PressalitBeskrivning
Elegant handduksstång ifrån Pressalit av stål med dold fästning. Finns i olika färger, samt som enkel och dubbel stång.
Låt elegansen och din personliga stil skina igenom med Pressalit Style. De långa, eleganta och grafiska silhuetterna ger dig ett spännande uttryck i badrummet som inte bara är ett estetiskt lyft - utan visar även att du har fattat ett aktivt beslut om att låta extraordinär dansk design ingå i din heminredning.
Produkterna är enkla att montera med antingen medföljande skruvar eller med lim som kan köpas till.
Rengöring
Använd vanligt såpvatten. Du ska inte använda rengöringsmedel som innehåller klor eller slip- och etsmedel. Skölj av med rent vatten, och torka av med en mjuk trasa.
Produkterna är enkla att montera med antingen medföljande skruvar eller med lim som kan köpas till.
Rengöring
Använd vanligt såpvatten. Du ska inte använda rengöringsmedel som innehåller klor eller slip- och etsmedel. Skölj av med rent vatten, och torka av med en mjuk trasa.
Egenskaper
| Varumärke | Pressalit |
| Art.Nr. | PR40550 |
| Yta | Matt |
| Bredd | 113 mm |
| Längd | 610 mm |
| Montering | Skruvas eller limmas |
| Färg | Matt Svart |
| Höjd | 24 mm |
| Vikt | 0,663 kg |
| Garanti | 2 år |
| Material | Rostfritt stål AISI 304/Zamak |
| Serie | Style |
| Typ | Handduksstång |
| RSK-nr | 8755173 |
| EAN-nr | 5708590375335 |





