Bastuugn Kota Kuru 14Svart
Rek. pris 7 837 kr
6 678 kr
Se priset!
BastustenBastusten Narvi Olivindiabas 10-15 cm
201 kr
Kuru 14
Svart
6 678 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bastuugn Kuru 14 från Kota är en stilren och solid bastuugn som skapar genuina och sköna bastubad. Bastuugnens glaslucka gör det möjligt att njuta av den trivsamma levande brasan under bastubadet. Stenmagasin: 35 kg.
Varumärke
KotaBeskrivning
Bastuugn Kuru 14 från Kota är en stilren och solid bastuugn som skapar genuina och sköna bastubad. Bastuugnens glaslucka gör det möjligt att njuta av den trivsamma levande brasan under bastubadet. Stenmagasin: 35 kg.
Bastuugn Kota Kuru 14 har en svartlackad stålmantel och ger bastun en enkel men stilfull atmosfär. Luckans trähandtag gör det bekvämt och säkert att använda bastuugnen.
Du måste komplettera din bastuugn med bastusten (finns som tillval).
Du måste komplettera din bastuugn med bastusten (finns som tillval).
Egenskaper
| Varumärke | Kota |
| Art.Nr. | 2146 |
| Bredd | 420 mm |
| Djup | 480 mm |
| Höjd | 680 mm |
| Bastuvolym | 8-14 |
| Färg | Svart |
| Effekt/prestanda | 13 kW |
| Montering | Golv |
| Serie | Kota |
| Produkttyp | Vedeldad |
| EAN-nr | 6417810021462 |
