Bastuugn Narvi Stony 20Svart
Rek. pris 18 937 kr
15 936 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Svart
BastustenBastusten Narvi Olivindiabas 10-15 cm
201 kr
Stony 20
Svart
15 936 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bastuugn Stony 20 från Narvi i plåt har en kapacitet på 210 kg bastustenar vilket ger den kräsne bastubadaren valuta för pengarna.
Varumärke
NarviBeskrivning
Bastuugn Stony 20 från Narvi i plåt har en kapacitet på 210 kg bastustenar vilket ger den kräsne bastubadaren valuta för pengarna.
Den stora stenmängden håller värmen under lång tid och garanterar ett långt och skönt bastubad. Glasluckan sprider ett behagligt sken från brasan och ger bastubadet en varm och avslappnad atmosfär.
Tack vare en utbytbar ugn är detta ett bra ekologiskt val. Bastuugnen är miljövänlig och uppfyller de obligatoriska CE-märkningskraven.
Du måste komplettera din bastuugn med bastusten (finns som tillval).
Tack vare en utbytbar ugn är detta ett bra ekologiskt val. Bastuugnen är miljövänlig och uppfyller de obligatoriska CE-märkningskraven.
Du måste komplettera din bastuugn med bastusten (finns som tillval).
Egenskaper
| Varumärke | Narvi |
| Art.Nr. | 163030 |
| Bredd | 810 mm |
| Djup | 520 mm |
| Höjd | 550 mm |
| Bastuvolym | 8-20 m3 |
| Färg | Svart |
| Effekt | 16 kW |
| Montering | Golv |
| Serie | Stony |
| Typ | Vedeldad |
| Effekt/prestanda | 16 kW |
| EAN-nr | 6417810024135 |

