Bastudörr Hietakari Vetro Glasdörr700x1885 Klarglas
5 060 kr
Vald variant
Bredd:
70 cm
Profil:
Krom
Glastyp:
Klarglas

Vetro Glasdörr
700x1885 Klarglas
5 060 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bastudörr Hietakari Vetro är en glasdörr med klarglas eller rökfärgat glas och beslag för bastu eller annan dörröppning. Ifall dörren används för bastu, rekommenderas öppningen att vara 2000 mm hög, ifall till annat utrymme rekommenderas öppningen vara 1910 mm hög. Dörren är utrustad med gångjärn som kan vändas 90 grader utåt samt inåt.
Varumärke
HietakariBeskrivning
Bastudörr Hietakari Vetro är en glasdörr med klarglas eller rökfärgat glas och beslag för bastu eller annan dörröppning. Ifall dörren används för bastu, rekommenderas öppningen att vara 2000 mm hög, ifall till annat utrymme rekommenderas öppningen vara 1910 mm hög. Dörren är utrustad med gångjärn som kan vändas 90 grader utåt samt inåt.
Produkten kan även beställas enligt skräddarsydda mått via Bygghemmas kundtjänst.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hietakari |
| Art.Nr. | S61-21-0 - 700 |
| Bredd | 700 mm |
| Djup | 8 mm |
| Höjd | 1885 mm |
| Vikt | 27 kg |
| Profil | Krom |
| Bredd | 70 cm |
| Glastyp | Klarglas |
| Serie | Vetro |
| Produkttyp | Bastudörr |
| Storlek | 8x700x1885 mm |
| Justerbar | 1-2 mm |
| Handtag | Knopp |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Glastjocklek | 8 mm |
| EAN-nr | 6418379996673 |

