Bastudörr Kaski Mariehamn Obehandlad
fr.5 676 kr
fr.3 970 krSpara 30 %Kampanj
Välj variant

Mariehamn Obehandlad
3 970 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Mariehamn är en bastudörr med sina rötter i Finland – där man sedan länge vet att en välfungerande bastudörr bygger på det rätta virket. Dörren håller värmen inne och kylan ute och är tillverkad av 40 mm furulimträ. Dörren har ett generöst glasparti, med 4mm härdat glas. Rullkolv säkerställer att dörren enkelt öppnas från både in- och utsidan. Dörren levereras utan handtag och tröskel.
Varumärke
KaskiBeskrivning
Mariehamn är en bastudörr med sina rötter i Finland – där man sedan länge vet att en välfungerande bastudörr bygger på det rätta virket. Dörren håller värmen inne och kylan ute och är tillverkad av 40 mm furulimträ. Dörren har ett generöst glasparti, med 4mm härdat glas. Rullkolv säkerställer att dörren enkelt öppnas från både in- och utsidan. Dörren levereras utan handtag och tröskel.
Recensioner
EngströmVerifierad köpare
för 1 år sedanDörren är bra men allt runtomkring var kass, därför sämst betyg.
Egenskaper
| Varumärke | Kaski |
| Glas | Ja |
| Färg | Obehandlad |
| Vikt | 55 kg |
| Glastyp | Klarglas |
| Serie | Bastudörr |
| Bredd Modulmått | 70, 80, 90 cm |
| Höjd Modulmått | 190, 200, 210 cm |
| Beslag | Nej |
| Hängning | Höger, Vänster |
| Tjocklek | 62 mm |
