Bastudörr Kaski Mariehamn ObehandladBxH: 80x190 cm
5 676 kr
Vald variant
Bredd Modulmått:
80 cm
Höjd Modulmått:
190 cm
Hängning:

Mariehamn Obehandlad
BxH: 80x190 cm
5 676 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Mariehamn är en bastudörr med sina rötter i Finland – där man sedan länge vet att en välfungerande bastudörr bygger på det rätta virket. Dörren håller värmen inne och kylan ute och är tillverkad av 40 mm furulimträ. Dörren har ett generöst glasparti, med 4mm härdat glas. Rullkolv säkerställer att dörren enkelt öppnas från både in- och utsidan. Dörren levereras utan handtag och tröskel.
Varumärke
KaskiBeskrivning
Mariehamn är en bastudörr med sina rötter i Finland – där man sedan länge vet att en välfungerande bastudörr bygger på det rätta virket. Dörren håller värmen inne och kylan ute och är tillverkad av 40 mm furulimträ. Dörren har ett generöst glasparti, med 4mm härdat glas. Rullkolv säkerställer att dörren enkelt öppnas från både in- och utsidan. Dörren levereras utan handtag och tröskel.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Kaski |
| Art.Nr. | 19552-8x19 |
| Glas | Ja |
| Färg | Obehandlad |
| Vikt | 55 kg |
| Glastyp | Klarglas |
| Serie | Bastudörr |
| Bredd Modulmått | 80 cm |
| Höjd Modulmått | 190 cm |
| Beslag | Nej |
| Hängning | Höger, Vänster |
| Tjocklek | 62 mm |
