Badkarsblandare LH TuranoKrom
5 930 kr
Vald variant
Färg:
Krom
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Turano
Krom
5 930 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Badkarsblandare Turano från LH är en modern termostatblandare med badkarspip (piputsprång: 174 mm). Blandaren levereras med pinnhanddusch, duschslang och väggfäste.
Varumärke
LHBeskrivning
Badkarsblandare Turano från LH är en modern termostatblandare med badkarspip (piputsprång: 174 mm). Blandaren levereras med pinnhanddusch, duschslang och väggfäste.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | LH |
| Art.Nr. | LHXF6102CR |
| Serie | Turano |
| Typ | Badkarsblandare |
| Färg | Krom |
| Piputsprång | 174 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Bredd | 295 mm |
| Djup | 79 mm |
| CC-mått | 150 mm |
| Längd Slang | 1,5 m |
| Handdusch | Ja |
| Termostat | Ja |
| Installation | Tillval |
| Utlopp | Nedåt |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| EAN-nr | 8057457126946 |

