Dusch- och Badkarsblandare Imperial Lichfield för VäggmontageKrom
9 550 kr
Vald variant
Färg:
Krom
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Lichfield för Väggmontage
Krom
9 550 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Badkarsblandare Lichfield är en exklusiv badkarsblandare med handdusch for montage på vägg (150 cc). Den klassiska retrodesignen gör att den sticker ut från mängden och passar utmärkt i badrum med klassisk stil.
Varumärke
ImperialBeskrivning
Badkarsblandare Lichfield är en exklusiv badkarsblandare med handdusch for montage på vägg (150 cc). Den klassiska retrodesignen gör att den sticker ut från mängden och passar utmärkt i badrum med klassisk stil.
Kan beställas i krom, antikt guld eller polerad nickel.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Imperial |
| Art.Nr. | 20-ZLICBSMWMCP |
| Serie | Lichfield |
| Typ | Dusch & Badkarsblandare |
| Färg | Krom |
| Höjd | 328 mm |
| Piputsprång | 124 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Anslutning Vatten | G 1/2 |
| Bredd | 220 mm |
| CC-mått | 150 mm |
| Handdusch | Ja |
| Termostat | Ja |
| Montering | För vägg |
| Material | Mässing |

