Blandarfäste Tapwell Birillo 160-16 för Dold Rördragning 160 CCBorstad Black Chrome
Rek. pris 1 995 kr
1 496 kr
1 346 krSänkt pris!Spara 150 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Blandarfäste Tapwell Birillo 160-16 för dold rördragning för 160 cc-blandare, M26x1,5. För 16 mm Pex och 16 mm Alupex. Matcha färgen på blandarfästet med din blandare.
Varumärke
TapwellBeskrivning
Blandarfäste Tapwell Birillo 160-16 för dold rördragning för 160 cc-blandare, M26x1,5. För 16 mm Pex och 16 mm Alupex. Matcha färgen på blandarfästet med din blandare.
Om ytorna
- Mässing är ett material som med tiden får en vacker patina men kan putsas upp med mässingsputs.
- Koppar får också patina, kraftigare och mörkare än mässingen. Varken koppar eller Grottesco (rå/obehandlad mässing) bör poleras.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
- Mässing är ett material som med tiden får en vacker patina men kan putsas upp med mässingsputs.
- Koppar får också patina, kraftigare och mörkare än mässingen. Varken koppar eller Grottesco (rå/obehandlad mässing) bör poleras.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Dokument
Recensioner
Jesper EVerifierad köpare
för 2 år sedanHelt ok att ha
Kim OVerifierad köpare
för 4 år sedanMycket snyggt fäste. Snabb och bra service från bygghemma.
+ Snygg
Svante HVerifierad köpare
för 5 år sedanValde Tapwell för de har bra produkter o en fantastisk service
Elisabeth WVerifierad köpare
för 5 år sedanLite dålig information om delar vid fäste av blandare avseende 160cc och 150cc fick köpa till kopplingar i lokal VVS handel
Egenskaper
| Varumärke | Tapwell |
| Art.Nr. | 9422805 |
| Serie | Birillo |
| Typ | Blandarfäste |
| Färg | Borstad Black Chrome |
| Bredd | 215 mm |
| CC-mått | 160 mm |
| Anslutning | För 16 mm Pex och 16 mm Alupex |
| Tillverkarens Art.Nr. | 9422805 |
| Material | Mässing |
| Rördragning | Dold |
| EAN-nr | 7340188814475 |

