Blandarfäste Trio Perfekta Design Line för Dold Rördragning 160 cc
Rek. pris 1 090 kr
fr.569 kr
Se priset!
Välj variant

Design Line för Dold Rördragning 160 cc
569 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Blyfritt och förkromat kvalitetsfäste 160 cc, som är avsett för dold rördragning. Blandarfästet är utformat för att passa i moderna våtrumsinteriörer och har ett stilrent utseende med rundade hörn. Ansluter med M26x1,5 till blandaren och demonterbara kopplingar och VVS-skruv ingår. Fästet är anpassat efter de nya branschreglerna 2021, med plats för tätskikt. Skruvhål: 90cc. Design Line sortimentet är ett varierat utbud av formsäkra produkter utformade för moderna badrumsmiljöer.
Varumärke
Trio PerfektaBeskrivning
Blyfritt och förkromat kvalitetsfäste 160 cc, som är avsett för dold rördragning. Blandarfästet är utformat för att passa i moderna våtrumsinteriörer och har ett stilrent utseende med rundade hörn. Ansluter med M26x1,5 till blandaren och demonterbara kopplingar och VVS-skruv ingår. Fästet är anpassat efter de nya branschreglerna 2021, med plats för tätskikt. Skruvhål: 90cc. Design Line sortimentet är ett varierat utbud av formsäkra produkter utformade för moderna badrumsmiljöer.
Recensioner
Anna NVerifierad köpare
för 1 år sedanGer ett nytt och modernt intryck! Värt. De små detaljerna är det som gör det!
Spela DiscgolfVerifierad köpare
för 1 år sedanFunkar som förväntat och ser bra ut.
+ Funkar som förväntat och ser bra ut.
Sven IVerifierad köpare
för 2 år sedanRekommenderad av butiksägaren i Jönköping. Helt onödig enligt rörmokaren.
Christian NVerifierad köpare
för 2 år sedanSnygg, gör jobbet. Håll koll på VILKEN typ och dimension dina vattenrör har, beskrivningen inte helt klar. Jag valde fel och fick returnera och byta.
+ Snygg
- Inte helt billig
Egenskaper
| Varumärke | Trio Perfekta |
| Art.Nr. | 978004T |
| Serie | Design Line |
| Typ | Blandarfäste |
| Färg | Krom |
| Höjd | 54 mm |
| Bredd | 210 mm |
| Djup | 14 mm |
| CC-mått | 160 mm |
| Material | Mässing |
| Rördragning | Dold |
| Anslutning | 15x2,5 mm PEX, 16x2,0-2,2 Pex, Alupex och Pb-rör |
| Tillverkarens Art.Nr. | 8265212 |
