Duschblandare Axor Citterio E 2-utlopp
13 377 kr
InbyggnadsdelInbyggnadsdel Axor Citterio E 3-utlopp
7 799 kr
Citterio E 2-utlopp
13 377 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschblandare Axor Citterio E 2-utlopp från Axor är en stilren inbyggnadsblandare med termostatinsats. Blandaren har en säkerhetsspärr vid 40°C och en inställningsbar temperaturbegränsning.
Varumärke
AxorBeskrivning
Duschblandare Axor Citterio E 2-utlopp från Axor är en stilren inbyggnadsblandare med termostatinsats. Blandaren har en säkerhetsspärr vid 40°C och en inställningsbar temperaturbegränsning.
Övrigt
- Flödesmängd: 59 l/minut
- Består av: handtag, hylsa, metallrosett
- Backventil
- Material: metall
- Ljudklass: I
- Flödesklass: A, C
Rengöring
För att rengöra din Axor produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- Flödesmängd: 59 l/minut
- Består av: handtag, hylsa, metallrosett
- Backventil
- Material: metall
- Ljudklass: I
- Flödesklass: A, C
Rengöring
För att rengöra din Axor produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Axor |
| Art.Nr. | 36703000 |
| Serie | Citterio |
| Produkttyp | Duschblandare |
| Färg | Krom |
| Höjd | 120 mm |
| Grepp | Tregreppsblandare |
| Bredd | 380 mm |
| Djup | 76 mm |
| Garanti | 5 år |
| Termostat | Ja |
| RSK-nr | 8310345 |
| EAN-nr | 4011097755571 |



